articles

انجام مقاله و پذیرش مقاله و چاپ آن

سوالات متداول انجام مقاله

تمام دلایل مرجوع مقاله ISI که باید رعایت شود کدامند؟

چند نکته باعث برگشت مقاله از سوی موسسه ISI می‌شود که دانستن آنها از نحوه نوشتن مقاله مهم‌تر است، زیرا روش نوشتن مقاله را می‌توان با مطالعه چند کتاب هم یاد گرفت.

یکی از مواردی که در اکثر مواقع باعث برگشت مقاله می‌شود عنوان و ابهامی‌ است که در موضوع وجود دارد؛ عنوان باید درست انتخاب شود و موضوع تکراری نباشد.

تخصصی نبودن مقاله و سنخیت نداشتن موضوع یا تخصص آن با مجله‌ای که مقاله در آن چاپ شده یکی دیگر از موارد و عوامل برگشت مقاله ISI است.

رعایت نکردن اصول مقاله‌نویسی که مورد نظر نشریه و بااهمیت است، باعث مرجوع شدن مقاله می‌شود.

دقیق نبودن ارقام، اعداد، آمار، آزمون و نمونه‌گیری از مواردی هستند که موسسه ISI در بررسی مقاله‌ها مورد توجه ویژه قرار داده است؛ متاسفانه در چند سال اخیر چند مقاله ایرانی در دنیا به همین دلیل جعلی شناخته شد.

مورد دیگر بحث بر روی نتیجه و تفسیر آن است که برای موسسه ISI خیلی مهم و قابل توجه است؛ مقاله‌هایی که برای دریافت ISI به موسسه ارسال می‌شوند گاهی نتیجه‌گیری ندارند یا کامل نیست و این موضوع یکی دیگر از عواملی است که باعث مرجوع شدن مقاله می‌شود.

نکته آخر توجه به نحوه نوشتن چکیده و رعایت نکاتی است که باید به آن توجه شود؛ ایراد و اشکال در چکیده باعث برگشت مقاله ارسالی به موسسه خواهد شد.

Back to Index

نحوه پیدا کردن نشریه مناسب برای چاپ مقاله ISI چگونه است؟

هنگامی که مقاله ISI کامل شد باید برای چاپ یک نشریه یا مجله معتبر را پیدا کرد؛ در انتخاب مجله باید توجه داشت که ISI آن به روز بوده و ضریب تاثیر و تخصصی داشته باشد زیرا موسسه ISI روی تخصصی بودن مجله تاکیدی فراوان دارد؛ به طور مثال فردی که در حوزه رسانه و ارتباطات مقاله می‌نویسد نمی‌تواند به مجله علوم سیاسی مقاله ارائه کند، زیرا باعث رد شدن آن از سوی ISI می‌شود.

بهترین کار در انتخاب یک مجله برای چاپ مقاله ISI، ورود به سایت موسسه تامسون است، در این سایت نشریات مختلف وجود دارد و می‌توان به راحتی انتخاب کرد. روش دیگر و برای حالتی که نشریه برای چاپ مقاله مشخص است، می‌توان با مراجعه به سایت آن نشریه، اطلاعات مورد نظر و نحوه نگارش را مطالعه کرد و بر اساس آن مقاله را نوشت، زیرا هر کدام از نشریه‌ها دارای نحوه نگارش خاص خود هستند.

Back to Index

اهمیت بالای تفسیر نتایج در مقاله ISI چیست؟

تفسیر نتایج به دست آمده از مقاله دارای اهمیتی بسیار و برای موسسه ISI خیلی مهم است؛ در ایران مقاله‌ها پس از نتیجه‌گیری رها می‌شوند و تفسیری از نتایج صورت نمی‌گیرد، در حالی که ISI بر تفسیر نتایج و اینکه چگونه این نتایج به دست آمده است، تاکیدی بسیار دارد. قسمت آخر مقاله ISI، فهرست منابع است که در انتهای آن آورده می‌شود.

Back to Index

خصوصیات یافته‌های مقاله ISI چگونه است؟

در بررسی مقاله توسط موسسه ISI، مهم‌ترین قسمت کار روی یافته‌ها انجام می‌شود و ترتیب منطقی و نظم بین آنها مورد بررسی قرار می‌گیرد؛ مقاله‌هایی که دارای نتایج و یافته‌های گیج کننده یا به اصطلاح فاضل‌وار باشد و خواننده نتواند با آن ارتباط برقرار کرده و مطالب را دریافت کند، توسط موسسه برگردانده می‌شود تا قسمت مورد نظر که مشکل دارد، اصلاح شود.

Back to Index

بدنه مقاله ISI را چگونه بنویسیم؟

نکته مهم در بدنه مقاله برای ISI، مباحث نظری است؛ بر خلاف ایران که بحث‌های نظری در آن بسیار گسترده است و پیشینه، نظریه، چارچوب نظری مفهومی و … آورده می‌شود، در ISI این قاعده وجود ندارد.

در ISI برای نوشتن بدنه مقاله، مقدمه، نقشه کلی، مباحث نظری و در انتها سوال یا هدف مطرح می‌شود و اصل موضوع در روش و نتایج است؛ یعنی باید روش تحقیق، مخصوصا روش‌های نو یا روش‌های ترکیبی آمیخته و فراتحلیلی در حوزه علوم انسانی به طور تخصصی با جزئیات کامل توضیح داده شده و روش تحقیق، جامعه آماری، نحوه نمونه‌گیری و غیره مطرح شود.

Back to Index

ویژگی‌های چکیده مقاله ISI چیست؟

چکیده یکی دیگر از موارد مهم در نوشتن یک مقاله ISI و یکی از ارکانی است که در داوری مجله و مقاله بررسی می‌شود؛ برخی از نشریه‌ها چگونگی نوشتن چکیده را در سایت خود بیان می‌کنند تا مخاطبان آن را در نوشتن مقاله مورد توجه قرار دهند.

چکیده مقاله ISI به ۲ شکل آزاد و ساختاری نوشته می‌شود؛ در شکل آزاد چکیده، مطالب در قالب یک پاراگراف کامل مطرح می‌شود. شکل ساختاری چکیده که در ایران هم مرسوم است از چهار قسمتی که در مقاله وجود دارد، تشکیل شده است؛ اکثر مقاله‌های حوزه علوم انسانی دارای چکیده ساختاری هستند.

اصولا چکیده ۱۵۰ کلمه است و باید پس از شکل گرفتن طرح مقاله و بیان روش مورد استفاده در آن که می‎تواند یک جمع‌بندی خوب را ارائه داد، نوشته شود.

Back to Index

عنوان مقاله ISI چه ویژگی‌هایی دارد؟

عنوان مقاله پارامتری حساس است که باید کوتاه، اما جذاب و منتقل کننده مفهوم باشد؛ یعنی در عین حال که کامل است، جامع و مانع نیز باشد؛ عنوان نباید به‌حدی طولانی باشد که مخاطب را جذب نکند، همچنین نباید خیلی جزئی باشد.

در عنوان مقاله ISI نباید از لغات اضافه یا ایهام‌دار استفاده کرد، عنوان باید به نحوی انتخاب شود که بیشترین جذابیت را برای خواننده و بیشترین ارتباط را با محتوای مقاله داشته باشد.

Back to Index

معیارهای بررسی ISI بودن مقاله چیست؟

موسسه ISI کمیته‌ای برای ارزیابی نشریات دارد؛ این کمیته در ارزیابی سالانه نشریه‌ها را برای ورود به ISI بررسی می‌کند؛ چگونگی چاپ نشریه، بین‌المللی بودن منابع، دارا بودن زبان انگلیسی، نحوه نوشتن مقاله، چاپ به موقع و جایگاه آن در کشور موردنظر و جهان از جمله مواردی است که بررسی شده و در صورت داشتن شرایط مورد نظر، ISI بودن مقاله تایید می‌شود.

در موسسه ISI پارامتری به نام ضریب تاثیر نیز در نظر گرفته شده که محاسبه آن بر اساس ارجاعاتی است که به هر یک از مجله‌های علمی جهان داده می‌شود؛ این ضریب اهمیت نشریات و مقاله‌ها را بالا می‌برد و توسط موسسه تامسون مشخص می‌شود.

بهترین شیوه برای تشخیص ISI داشتن یک مجله یا نشریه، ورود به سایت تامسون است؛ در سایت تامسون رویترز تمام نشریات ISI وجود دارد و می‌توان صحت ادعای یک مجله‌ برای دارا بودن ISI را بررسی کرد.

Back to Index

چگونه یک مقاله ISI بنویسیم؟

چارچوبی مرسوم برای نوشتن مقالات ISI وجود دارد؛ هر مقاله ISI باید دارای عنوان، معرفی نویسنده و اطلاعات تماس، چکیده، واژگان کلیدی، مقدمه، بدنه (مبانی نظری، روش تحقیق، یافته‌ها، نتیجه گیری و فهرست منابع) باشد.

نکته‌ای که ISI در نوشتن مقالات بر آن تاکید دارد و برایش مهم است، بیان مطالب علمی به‌صورت ساده و پرهیز از عامیانه‌نویسی یا ژورنالیستی‌نویسی است/ف همچنین مقاله باید خلاق ،دارای ایده جدید، تازه و به عبارتی منحصر به فرد باشد.

مقاله ISI به هیچ عنوان نباید کپی یا جعلی باشد، در ایران یک مقاله به سه شکل مختلف نوشته می‌شود، ولی ISI به هیچ وجه این کار را قبول ندارد و مقاله‌ای را می‌پذیرد که جدید بوده و قبل از آن وجود نداشته باشد.

دانشجویان عزیز برای انجام مقاله می توانند با موسسه در ارتباط باشند. موسسه علم گستر از جمله موسسات خوب و تضمینی در زمینه انجام مقاله می باشد.

Back to Index

دانشجویان عزیز برای انجام مقاله می توانند با موسسه در ارتباط باشند. موسسه علم گستر از جمله موسسات خوب و تضمینی در زمینه انجام مقاله می باشد.

انجام مقاله

از صفر تا صد مقاله

برای انجام مقاله می بایستی موارد زیادی را رعایت کرد تا یک مقاله با کیفیت و قابل پذیرش در مجلات معتبر در پایان داشته باشیم یکی از این موارد انتخاب موضوع مناسب برای مقاله است. موضوع مقاله باید طوری انتخاب شود که در انتهای مقاله و در قسمت نتیجه گیری ما را به یک ایده یا فکر جدید برساند و حرفی نو برای گفتن داشته باشد نه اینکه تکرار مکررات باشد فقط.

توصیه مهم

پس در نظر داشته باشید اگر می خواهید مقاله شما در یک ژورنال با ایمپکت بالا پذیرفته شود حتما می بایست یک موضوع جدید که ما را به یک یافته جدید می رساند انتخاب کنیم در این راستا می توانید از مشاورین موسسه ما استفاده کنید تا موضوع بکر و نو در رابطه با رشته خودتان داشته باشید.

نگارش مقاله

در ادامه مبحث نگارش مقاله که خیلی می تواند نقش مهمی داشته باشد استفاده از منابع به روز و جدید و حداکثر برای دوسال پیشین می باشد. استفاده از منابع معتبر مثل مقالات انتشارات قوی مثل الزیویر و اشپرینگر و …. که به تازگی چاپ شده اند خیلی نقش مهمی در سطح مقاله شما دارند.

همچنین نباید استفاده از کتب تخصصی در رابطه با رشته خودتون را غافل شوید.

فقط مواظب باشید از هر منبعی که به پست شما میخورد استفاده نکنید ابتدا دقیق بررسی کنید چه سالی دارد؟ برای کدوم انتشارات می باشد؟ در کدوم مجله چاپ شده است؟ بعد از اینکه منابع کافی در رابطه با موضوع خودتون جمع اوری کردید می توانید شروع به نگارش مقاله و مقدمه و بیان مسئله آن نمایید.

البته باید بسیار حرفه ای عمل نموده و ابتدا تمامی این رفرنس های جمع اوری شده را مطالعه کنید و به یک جمع بندی برسید تا بتوانید در موقع نگارش مقاله خودتان کاملا مسلط و مرتبط از مطالب رفرنس ها استفاده کنید و البته از زبان خودتان در موقع نگارش حتما استفاده کنید و عین همان مطالب را کپی نکنید تا به سرقت ادبی در مقاله محکوم نشوید.

خلاصه

خلاصه اینکه شما باید یه دید کاملا پژوهشی و حرفه ای داشته باشید به مقالتون. و مستلزم وقت زیاد و صبر و اراده بالا می باشد و همچنین علاقه مندی شما به موضوع پژوهش خیلی می تواند مثمرثمر باشد. اگر مقالتون کار عملی مثل جمع آوری دیتا یا کار آزمایشگاهی دارد حتما در نظر داشته باشید داده هاتون باید واقعی باشند و با کمترین خطا جمع اوری شوند و اصلا نباید از داده سازی استفاده کنید.در روش کار مقاله باید از جدیدترین ابزارهای اندازه گیری  که پایایی و روایی بالایی دارند استفاده کنید و از جدیدترین نسخه های نرم افزارهای آماری که می خواهید با انها دیتاهاتون تحلیل کنید همه این ها نکاتی هستند که توسط داوران مجله زیر ذره بین قرار می گیرد و در پذیرش مقاله شما تاثیر بسزایی دارد.

قسمت مهم مقاله که داوران خیلی به آن توجه می کنند قسمت نتیجه گیری مقاله می باشد که علاوه بر اینکه به صورت همزمان شما از پژوهش های قبلی استفاده می کنید بایستی به صورت خیلی حرفه ای با زبان خودتان این پژوهش ها را بهم ربط دهید جوری که خواننده تمایل داشته باشد تا اخرین خط این قسمت را بخواند تا بداند شما می خواهید به چه نتیجه ای برسید و می بایست جنبه هیجان انگیزی مطالب را حتما رعایت کنید. در اخر در نظر داشته باشید که هر جمله و هر خط و پاراگرافی که شما می نویسید در مقاله می تواند تاثیر مثبت یا منفی روی خواننده داشته باشد پس در نگارش هر جمله آن نهایت وسواس و دقت به خرج دهید همچنین موسسه علم گستر هم به کمک تیم حرفه ای و پژوهشگران تمامی رشته ها می تواند به شما کمک کند تا انجام مقاله و پذیرش و چاپ ان را در مجلات داخلی و خارجی به سرانجام برسانید.

پذیرش و چاپ مقاله

مقاله نگارش شده ابتدا می بایست طبق فرمت مجله مورد نظر فرمت بندی گردد و ایین نامه نویسندگان مجله نیز رعایت گردد سپس به چند صورت می توان برای مجله ارسال نمود. یک حالت از طریق ایمیل می باشد ولی در اکثر مجلات معتبر از طریق ریجستر و انلاین مقاله را باید در سایت مجله  بارگذاری نمود. ( در قسمت سابمیت مقاله).

مجلات معتبر و دارای سطح بالا معمولا چند مرحله داوری برای مقاله شما دارند که براتون ایمیل می کنند یا داخل پنل شخصی خود می توانید این اصلاحات ببینید و انجام دهید در نهایت اگر مقاله شما پذیرش شود یک ایمیل مبنی بر پذیرش مقاله شما برای ایمیل شما ارسال خواهد شد و همچنین اگر داخل پنل خود بروید می توانید پذیرش پنلی مقاله هم مشاهده کنید. بعد پذیرش مقاله نوبت به چاپ مقاله می رسد. که بسته به مجلات می تواند پولی یا رایگان باشد. مقالات به نوبت توسط مجله در هر سری چاپ می شوند و شما میتوانید مقاله خود را به صورت انلاین در نمایه های مربوط به مجله مشاهده کنید. سعی کنید که مقاله خود را در نمایه های معتبر چاپ کنید تا بتوانید برای فاند و بورسیه تحصیلی اقدام کنید.

کیفیت ترجمه

یکی از مهمترین عوامل که شانس پذیرش مقاله در ژورنال های بین المللی را افزایش می دهد کیفیت ترجمه و رعایت اصول نگارشی است.هرچه امتیاز و ایمپکت مجله بالاتر باشد دقت عمل بیشتری می بایست بخرج دهید تا انجام مقاله شما در مجلات معتبرISI، ISC، PUBMED و اسکوپوس پذیرش و چاپ گردد.
در تمام مراحل نگارش و ویرایش مقاله پژوهشگران و محققین موسسه علم گستر به پشتوانه سالها تجربه در حوزه پذیرش و چاپ مقالات شما را همراهی می نمایند تا بتوانید بسهولت به بالاترین سطح کیفی دست یابید تا برای اخذ پذیرش و چاپ مقاله در ژورنال های معتبر ای اس ای (ISI) دیگر دغدغه ای نداشته باشید.

مهمترین نکات در نگارش و ویرایش یک مقاله جهت چاپ در ژورنال های معتبر ISI عبارتست از:

خوانش، شناسایی و ویرایش ایرادهای گرامری و نگارشی
بررسی یکپارچگی و یکنواختی محتوا و رعایت اصول زمانبندی
رعایت اصول جمله بندی و اعلائم نگارشی
پرهیز از بکارگیری اصطلاحات عامیانه و نگارش جملات در سطح آکادمیک
صحت سنجی رفرنس ها و ارزیابی علمی محتوا مطرح شده

مقاله‌ها برای کسب عنوان ISI باید دارای ویژگی‌های در نظر گرفته شده توسط موسسه ISI باشند، در غیر این صورت مرجوع می‌شوند. مقاله ISI، مقاله‌ای است که در عرصه بین‌المللی به‌عنوان رفرنس مورد استفاده قرار می‌گیرد و نشریه ISI، نشریه‌ای است که مقالات معتبر و رفرنس جهانی در آن منتشر می‌شود. ISI در واقع نام موسسه‌ای است که با جمع‌آوری مقاله‌های علمی دنیا یک پایگاه داده به نام ISI Web Of Knowledge را تشکیل داده است؛ اطلاعات جمع‌آوری شده بیان می‌کند چه مقدار از مطالب ارائه شده، رفرنس خورده است، دیگران چقدر از آن استفاده کرده‌اند و از کدام قسمت‌های آن بیشتر استفاده شده است؛ سپس بر اساس این مقالات، مجلات ارزیابی می‌شود.

موسسه گزارشی سالانه به نام GCR را از طریق سایت ارائه می‌کند که گزارش استنادی مجله‌های علمی است و مجله‌هایی که مقاله‌های ISI در آن چاپ شده است را معرفی می‌کند؛ به همین دلیل ISI اهمیت پیدا می‌کند و افراد تلاش می‌کنند تا یک مجله یا مقاله ISI داشته باشند.

دانشجویان عزیز برای انجام مقاله می توانند با موسسه در ارتباط باشند. موسسه علم گستر از جمله موسسات خوب و تضمینی در زمینه انجام مقاله می باشد.

انجام مقاله

 

دانشجویان عزیز برای انجام مقاله می توانند با موسسه در ارتباط باشند. موسسه علم گستر از جمله موسسات خوب و تضمینی در زمینه انجام مقاله می باشد.

انجام مقاله

 

انجام مقاله

  Call Now Button
  WhatsApp chat

  لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.

  آدرس:

  گیلان - رشت

  شماره تماس:

  001234656789

  ایمیل:

  info@company.com

  سبد خرید