ارائه مقاله برای دانشجویان مقطع دکتری

به گزارش پایگاه خبری موسسه ی پژوهشی و آموزشی علم گستر ، در این مطلب به بررسی انجام مقاله و ارائه آن برای دانشجویان دکتری پرداخته شد ، داوود محمدی نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در رابطه با «مشکل دانشجویان دکتری در دفاع از رساله دکتری بدون مقاله » اظهار داشت : اینکه گفته شود دانشجو از رساله دفاع کند قبل از اینکه مقاله ارائه دهد حلال مشکل نیست.اگر دانشجو کار علمی انجام دهد باید نتیجه کار عملی را ارائه کند. اینکه مکتوب کردن کار تحقیقاتی را از دانشجو سلب کنیم و به اجازه دفاع داده شود صرف اینکه سنوات دانشجو زیاد نشود عمل درستی نیست.
وی یادآور شد: دانشگاه ها باید اختیاراتی برای مسؤولین اجرایی و استادان در نظر بگیرند تا زمان ارائه مقاله برای دانشجو را تمدید و ارائه مقاله را به زمان دیگری بعد از دفاع موکول کنند که دانشجو ناچار به استفاده از روش‌های غیر معمول برای تهیه مقاله نشود.

ارائه مقاله برای دانشجویان دکتری

محمدی با تاکید بر اینکه دانشگاه‌ها در حال حاضر در زمینه ارائه مقاله‌ برای دانشجویان سخت‌گیری می‌کنند،‌خاطر نشان کرد: روش‌های دانشگاه‌ها در مورد ارائه مقاله برای دانشجویان دکتری مستبدانه است و دانشجو را مجبور به انجام کار‌های غیر قانونی می‌کند. در حالی که در کشور‌های دیگر در این زمینه سخت‌گیری‌ها به این اندازه نیست.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *