تفاوت دکتری پژوهش محور با دکتری آموزش محور

با یکی دیگر از مقالات موسسه ی پژوهشی علم گستر که در زمینه انجام پایان نامه و انجام مقاله مشغول فعالیت است ، با ما همراه باشید تا با موضوع تفاوت دکتری پژوهش محور با دکتری آموزش محور ، توضیحاتی را خدمت شما ارائه دهیم .

1- عموما در دوره های پژوهش محور دانشجو خود بایست هزینه دوره را بپردازد ، ولی در دوره های آموزش محور اینطور نیست .
2- دوره پژوهش محور با یک مسئله یعنی همان پژوهش آغاز می شود و پروژه متناسب با آن تعیین و بررسی و مطالعه می شود (فراخوان پژوهشی سامانه جامع اولویت های پژوهشی کشور )
3- تعداد واحدهای درسی در دوره پژوهش محور و دوره های آموزش محور نیز متفاوت است .
4- دوره پژوهش محور در مقطع دکتر

ی هشت واحد درسی داشته اما دوره های آموزش محور حدود بیست واحد درسی دارند.
5- در پایان دوره پژوهش محور دانشجو به دفاع از پروژه می پردازند . ولی در دوره های آموزش محور امتحان جامع ملاک ارزیابی است .

تفاوت دکتری پژوهش محور با دکتری آموزش محور

6- در دوره پژوهش محور دانشجو به عنوان همکار تحقیقاتی محسوب شده و حق تحقیق دریافت می کند . در دوره آموزش محور دانشجو بعد از انتخاب حق التدریس دریافت می کند .
7- در دوره های عادی یک استاد چند دانشجو دارد . در دوره پژوهش محور چند دانشجو ظرفیت حل یک مسئله را دارند که موجب افزایش تعداد دانشجویان دکتری در پژوهش محور است .
8- تعداد مقالات در دوره پژوهش محور بیشتر از دوره آموزش محور است .

انجام پایان نامه به بهترین شکل ممکن لازمه یک تحقیق موفق و با اصالت جمع آوری داده، واکاوی و تجزیه و تحلیل آماری است که نیازمند بهره مندی و کسب مشاوره از متخصصین علوم آمار و آشنا به مفاهیم، فرضیات و آزمونهاست. پژوهشگران موسسه علم گستر از میان دانشجویان برتر دانشگاه های ایران و آگاه به علم روز آمار جهان می باشند.همچنین پیش از عقد قرارداد و سفارش گزاری جهت بهره مندی از خدمات تخصصی جمع آوری، تحلیل و گزارشگیری آماری می توانید از طریق تماس با کارشناسان ما از مشاوره رایگان اطلاعات تکمیلی مورد نیاز خود را کسب نمایید

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *